رییس سازمان جهاددانشگاهی گیلان بیان کرد:اجرای گسترده‌ی طرح‌های پژوهشی و محیط‌ زیستی همسو با توسعه‌ی اجتماعی و اقتصادی


دکتر جمالزاد با اشاره به فعالیت‌های شاخص جهاددانشگاهی در حوزه‌های پژوهش و فناوری، فعالیت‌های پژوهشی را از مشخصه‌های ملموس این نهاد دانسته و ادامه داد: سازمان جهاددانشگاهی گیلان در حوزه پژوهش و فناوری، توسعه فناوری و اجرای گسترده طرح‌های پژوهشی و محیط زیستی نگاه ویژه داشته که این امر مهم همسو با توسعه اجتماعی، اقتصادی و کالبد شهری صورت خواهد پذیرفت .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی گیلان، دکتر فریبرز جمالزاد رییس سازمان جهاددانشگاهی گیلان بیان کرد: جهاددانشگاهی نهادی انقلابی با هویت اسلامی بوده و متعهد و ملتزم به آرمان‌ها، ارزش‌ها و مدافع اهداف انقلاب اسلامی و حضرت امام (ره)، هم‌چنین پیرو ولایت ولی‌فقیه و رهبری نظام و متعهد به اهداف انقلاب فرهنگی می‌باشد .

وی افزود: با توجه به توانایی‌های بالای این نهاد در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و علی‌الخصوص وجود تنها پژوهشکده محیط‌زیست جهاددانشگاهی در استان گیلان امیدواریم تا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و ابزارهای جهاددانشگاهی استان گیلان توسط مدیران استانی حمایت همه‌جانبه گردد .

دکتر جمالزاد با اشاره به فعالیت‌های شاخص جهاددانشگاهی در حوزه‌های پژوهش و فناوری، فعالیت‌های پژوهشی را از مشخصه‌های ملموس این نهاد دانسته و ادامه داد: سازمان جهاددانشگاهی گیلان در حوزه پژوهش و فناوری، توسعه فناوری و اجرای گسترده طرح‌های پژوهشی و محیط زیستی نگاه ویژه داشته که این امر مهم همسو با توسعه اجتماعی، اقتصادی و کالبد شهری صورت خواهد پذیرفت .

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی گیلان افزود: جهاددانشگاهی می‌تواند در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، توسعه فناوری، پروژه‌های عمرانی ـ اقتصادی و برگزاری دوره‌های آموزش بلندمدت و کوتاه‌مدت تخصصی حضوری و غیرحضوری، آموزش کارکنان دولت و بسیاری دیگر از فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی با همکاری مدیران استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیش از گذشته حضور فعال و پررنگ داشته ‌باشد .
رییس سازمان جهاددانشگاهی گیلان در ارتباط با نقش اقدامات عملی و ترویجی جهاددانشگاهی در مواجهه با موضوع رونق تولید، اظهار کرد: همان‌طور که در بیانات گهربار مقام معظم رهبری اشاره شده است، استفاده از ظرفیت‌های نهادها و سازمان‌های داخلی مانند جهاددانشگاهی در توسعه دانش و فن‌آوری می‌تواند یکی از ابزارهای مهم در تحقق شعار رونق تولید باشد .

وی افزود: چراکه نهاد جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد ارزشی و برخاسته از انقلاب، با استفاده از جوانان نخبه و اساتید علمی و ارزشی می‌تواند در راه تحقق رونق تولید گام‌های موثری بردارد که نمونه بارز آن در بحث سلول‌های بنیادی، بانک خون بندناف رویان، پروژه جداسازی آب از نفت و… می‌باشد .

دکتر جمالزاد تاکید کرد: جهاددانشگاهی توانایی کامل برای دستیابی به رونق تولید را دارا است و تمامی دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های موجود این نهاد در مسیرهای تعریف‌شده برای تحقق رونق تولید بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری گام‌های موثری بردارند .

رییس سازمان جهاددانشگاهی گیلان در خصوص پرورش نیروی انسانی، تراز فرهنگ جهادی را بسیار با اهمیت خواند و افزود: جهاددانشگاهی در رابطه با پرورش سرمایه‌های انسانی، در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران، نهادی با هویت اسلامی برخوردار از منابع انسانی متعدد و کارآمد، الهام‌بخش و موثر در کشور بوده و پیشگام در توسعه علم و فناوری و فرهنگ با تعامل سازنده در عرصه ملی و بین‌المللی است که می‌تواند در ارایه‌ی خدمات ارزشمند و منحصربه‌فرد گام‌های اساسی بردارد .

وی گفت: امروزه با وجود تعداد زیاد دستگاه‌هایی که کارهای علمی و فرهنگی در موازات هم انجام می‌دهند لازم است تا ارتباط این دستگاه‌ها با هم بیشتر و نزدیک‌تر شود تا با افزایش و تبادل ظرفیت‌های علمی و فرهنگی طرفین گام‌های اساسی بیشتری برای همکاری علمی، پژوهشی با جهاددانشگاهی و مراکز تحقیقاتی نامبرده صورت گیرد. این مهم برای تبادل تجربیات و دستیابی به دانش و فناوری‌های نوین، گسترش همکاری در حوزه‌های فناوری و صنعت برای تولید ارزش‌افزوده و صدور محصولات و خدمات علمی، فنی و صنعتی، پرورش خلاقیت‌ها و استعدادهای فرهنگی، هنری و تقویت روحیه خودباوری دانشجویان و ارائه ایده‌ها و راهبردهای اثربخش و ظرفیت‌سازی برای ایفای نقش‌های ملی و استانی در مسیر توسعه علمی و فرهنگی کشور ضروری است .
دکتر جمالزاد با اشاره به محورها و زمینه‌های اصلی آموزش در این نهاد شامل آموزش‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تخصصی بیان کرد: آموزش‌های جهاددانشگاهی با هدف توسعه منابع انسانی و متناسب‌سازی قابلیت‌های تخصصی افراد با نیازهای تخصصی کشور بنیان نهاده شده تا در سایه آن کارایی‌های لازم برای پذیرش و ایفای مؤثر وظایف اجتماعی کسب گردد .

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان به خصوص دانشجویان، در چهارچوب تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی در راستای سیاست‌های فرهنگی کشور، رویکرد اساسی جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی است .

رییس جهاددانشگاهی گیلان در پایان گفت: جهاددانشگاهی مفتخر است بیان کند این نهاد با هدف ارتقای سطح دانش و فرهنگ جامعه در راستای آموزش‌های تخصصی، پژوهش‌های کاربردی و فعالیت‌های فرهنگی حضور مؤثر و پررنگ داشته است و امروزه دستاوردهای غیرقابل‌انکاری در هر سه زمینه حاصل شده و امید است جهاددانشگاهی بتواند در آینده نیز مانند گذشته همراهی توانا در کنار سایر خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران باشدبازدید: 176
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 12
بازدید دیروز : 26
بازدید کــــل : 19585