«مهارت محوری» رویکرد آموزش‌ها در جهاددانشگاهی گیلان است


«مهارت محوری» رویکرد آموزش‌ها در جهاددانشگاهی گیلان است


۰۵ آبان ۱۳۹۷

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان گفت: با توجه به رقبایی که در مباحث آموزش‌های کوتاه مدت داریم، برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای انجام گرفت تا آموزش‌های ما تخصصی‌تر و مهارت محور و اشتغالزا باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان، دکتر فریبرز جمالزاد امروز در جلسه معاونین و روسای مراکز دانشگاهی جهاددانشگاهی که با حضور دکتر طیبی در سالن اجتماعات پژوهشکده محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: از زمانی که مسئولیت واحد گیلان را پذیرفتم، تلاش بر تقویت فضای همدلی و همراهی در بین همکاران بوده و اساس انتصابات هم تخصص، علاقمندی و توانمندی بوده است.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان افزود: تاکنون ۸.۲ میلیارد تومان بابت توسعه فضای فیزیکی ساختمان مجتمع آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی هزینه شده و در حال حاضر هم با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، روند تکمیل برخی از بخش‌ها متوقف شده است.

وی ادامه داد: در بحث آموزشی استراتژی جدیدی اتخاذ کردیم که مراکز علمی کاربردی علاوه بر آموزش‌های بلند مدت، بحث آموزش‌های کوتاه مدت را هم داشته باشند.

جمالزاد با بیان اینکه تاکنون ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل در بخش آموزش‌های کوتاه مدت داریم،گفت: با توجه به رقبایی که در مباحث آموزش‌های کوتاه مدت داریم، برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای انجام گرفت تا آموزش‌های ما تخصصی‌تر و مهارت محور و اشتغالزا باشند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به اینکه چارت ساختاری و تشکیلاتی موسسه علم و فرهنگ در حال تدوین است، تصریح کرد: این مرکز در حال حاضر ۱۳۰۰ دانشجو دارد، که طی دو ترم تحصیلی گذشته ۳۰۰ دانشجو جذب شده که از این تعداد ۹۰ نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های تخصصی پژوهشکده محیط زیست، بیان کرد: در راهبرد جدید هدفگذاری‌های ویژه‌ای اتخاذ شده، گروه پژوهش منابع آب و برنامه ریزی مطالعات منطقه‌ای و ناحیه‌ای را به بخش پژوهشی منتقل شد.

جمالزاد با اشاره به دغدغه‌های پرسنل واحد گیلان، ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود همواره برای ارتقای رفاه پرسنل تلاش می‌کنیم.

وی مهمترین فعالیت‌های پژوهشکده محیط زیست را جداسازی آب همراه نفت و تصفیه شیرابه های کارخانجات کمپوست عنوان کرد و افزود: پژوهشگران پژوهشکده محیط زیست همواره در جهت توسعه فعالیتهای پژوهشی و حل معضلات زیست محیطی آماده همکاری با نهادها و سازمانها هستند‌.

منبع خبر
بازدید: 304
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 12
بازدید دیروز : 26
بازدید کــــل : 19585