تمرکز فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر پژوهش‌های کاربردی است


استاندار گیلان: تمرکز فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر پژوهش‌های کاربردی است


۰۵ آبان ۱۳۹۷

استاندار گیلان گفت: تمرکز فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر پژوهش‌های کاربردی است و در این راستا می‌تواند به دستگاه‌های اجرایی در استان کمک کند .

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی گیلان، مصطفی سالاری امروز در دیدار با حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی، اظهار کرد: تمرکز فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر پژوهش‌های کاربردی است و در این راستا می‌تواند به دستگاه‌های اجرایی در استان کمک کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه آموزش‌ها، باید پژوهش محور باشند، افزود: متاسفانه با تنوع مراکز آموزشی و ترویج مدرک دانشگاهی ارزان، سطح و کیفیت پژوهش‌های علمی تحت تاثیر قرار گرفته است .

وی با اشاره به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش‌های کاربردی، گفت: از طرح‌ها و پروژه‌های کاربردی حمایت می‌کنیم، همچنین پایان‌نامه‌های پژوهش محور مورد استقبال قرار می‌گیرند .

سالاری با بیان اینکه در بحث زباله سوز پبش بینی می‌شود در قانون بودجه ۹۸ اعتبارات بهتری اختصاص یابد، تصریح کرد: قطعا سوزاندن زباله سود ده نیست و هزینه بیشتری به بار می‌گذارد، باید راهکار لازم به صورت مشارکتی که توجیه اقتصادی داشته باشد، ارائه گردد که برای انتقال تکنولوژی می‌توانیم از ظرفیت جهاددانشگاهی بهره‌مند شویم .

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه چای هم پژوهشکده چای با مشارکت پژوهشکده محیط زیست می‌توانند مشترکا تحقیقاتی انجام دهند، گفت: برای زنجیره چای از باغ تا فرآوری مراحل پیچیده‌ای وجود دارد و همچنان در فراوری این محصول ضعیف هستیم، می‌توانیم از بذرهایی بهره مند شویم که با شرایط آب و هوایی استان سازگارتر باشد تا محصول با کیفیت‌تری تولید کنیم. البته باید تولیدات ما متناسب با نیاز بازار باشد .

وی ادامه داد: در حوزه برنج هم کارهای فراوانی انجام شده و به صورت مستمر هم رقوم مختلفی تولید شده است و بازده برنج گیلان نسبتا خوب می‌باشد. در حوزه ماهیان خاویاری هم فعالیت‌های خوبی انجام گرفته که می‌توانیم از تجربیات علمی جهاددانشگاهی هم بهره مند شویم .

منبع خبر


بازدید: 332
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 14
بازدید دیروز : 26
بازدید کــــل : 19587